Yatağın Altındaki Canavarlar

Yatağın altındaki canavarlar,

Mahkeme dışında görülen davalar

Ben öyle demek istemedim.

Hayır öyle değil böyle.

Doğrusu bu.

Bu yanlış hatalı, onu katledelim.

Öyle olmamalı, böyle olmalı.

Böyle yapmazsan, cezası bu olur.

Yine kalbimize doğru ittiren bu süreçte oğlakta yaşanan- ve bu yıl artık hepimiz ezberledik, yoğunluğun hep diğerini işaret ettiği, dışarıyı işaret ettiği, ötekileştirdiği, dualitenin gölgesine sığındığı zamanlardan geçiyoruz.

Gökyüzü şahane aslında, Merkür Sirius yakınlarında düz seyrine başladı. 

Venüs bugün en parlak halinde ve sonra 7 kapıdan geçerek akşam yıldızı olmak için alçalmaya başlayacak. Yarın Ay ile ilk kavuşumunu yaparak tepe çakrayı yani geçeceği 7 kapıdan ilkini aktive edecek.

Retrosuna başlayan yaralı şifacı Kiron ile Maskulen enerji Mars kavuşumu içimizdeki yaptıklarımızdan kaynaklı yara hissimizi tetikliyor.

Adını hepiniz duyduğunu düşündüğüm tatlı kuyruklu yıldız Neowise 10,000 yıl sonra ilk kez dünyaya en yakın seyrinde ve genellikle çıplak gözle görülebiliyor. 

Pluto-Jupiter kavuşumu ay boyunca etkisini devam ettirecek.

Bütün bunlara baktığımızda ne görüyoruz; feminenin sesi, yaralı masküleni iyileştirmek için yükselecek. Hiç bir değişim, dönüşüm iyileşme yokturki tamamen acısız ve tamamen neşeli olsun. 

İnsan olarak ne kadar adapte olabilen varlıklar olduğumuzu unutuyoruz kimi zaman. Konforu bulduğumuz an tutunuyoruz. Çok bilge bir öğretmenim, hayat sana tutunmamayı öğretene kadar senden alacak, tutunmaya inat edersen değişim acıtacak demişti. Çok haklıydı. Şimdi hep beraber tutunmamayıöğreniyoruz.

Düşün ki 6000 yıldır hükümsüren bir patriarki var, yani yaralı bir ataerkil toplum. Feminenin sesini bastıran, hüküm süren, cinselliği yasaklayan, okumayı öğrenmeyi yasaklayan, dayatmalarla boyun eğmeyi sağlamayaçalışan. 

Kali yuganın o endemir ve o en karannlık çağlarından geçerken, Pluto Akrep jenerasyonunun gücünü eline almasıyla doğru gitmeyen herşeyi yıkma vakti geldi.

Ama o yıkın kelimesini iyi değerlendirmek lazım, zira Pluto Akreplerin en iyi bildiği şeydir yıkmak. yapıcı bir yıkım nasıl olur peki?

Yargılardan özgürleşerek. sen, ben, o demeden, parmak göstermeden, işaret etmeden. Sebep olanlara teşekkür ederek. Yol gösterenlere şükür ederek. Ram Dass gibi (Pluto Saturn kavuşum örneği)gücünü sevgi ile eline alarak. Başkabir dünya mümkün diyerek.

Şu anmahkeme dışında dönen o davaların, yargılama çabalarının, ben ondan daha iyi biliyorum çığlıkların arkasında hep aynı korku var, statükoyu kaybetmekve egpyu istediği gibi doyuramamak.

Ruhun dünyadaki yolculuğu için hep 5 yaşındaki bir çocukla avm’ye girme örneği veririm. Çocuğun ayakkabısı küçüldüğü için niyet ona yeni ayakkabı almaktır. Ama o renkli dünyada, oyuncakçıdan araba, kırtasiyeden boya, marketten çikolata, oyun salonundan ateri ister. Eğer ki 5 yaşın peşine takılır her arzusunu yerine getirirseniz en sonunda kendi niyetinizi yerine getirecek haliniz kalmaz. Ego böyle tatlı bir 5 yaş sınavıdır bize. İşte orada devreye girer oğlak yoğunluğu, hedefin adına sınırlarını iyi belirlemek.

Hepimizin içinde bir yaralı maskülen var, bir de üzerine egonun arzuları yerleşiyor. HEpimizin içinde atalarımızdan gelen yaralı ve öç almak isteyen bir feminen var. Ama en sonunda kadın ve erkek, eril ve dişil birlikta yükseleceğiz.Egomuzu öldürmeden, dövüşmeden, arzularına ve görülme ihtiyacına saygı duyarak.

İçindeki yaraya dön ve de ki, seni görüyorum, acını anlıyorum, yapış şeklinden yaralısın, ve bir yanımda öç almak istiyor. Hepinizi görüyorum, hepiniz haklısınız.

İşte ancak o vakit parmaklar başkasına doğrultulmadan, ya da çuvaldız kendine batırılmadan, gri okmayan, siyah ile beyazın yanyana olduğu o denge ve şifa alanı bulabilirsin. ruhunun dual arzularını hatırla, kaynaktan ayrılmak ve kaynağa dönmek. Ve bunun içindeki birliği hatırla.

Yaralarından konuşmadan, yaralarından yara açmadan, dışarıda değil içinde arayabilir misin şifayı?

Transitler güçlü aksiyonlarda, yukarıda neyse aşağıda onu yaratıyorlar. 

Sen ve ben de güçlü aksiyonlarda içimdeki neyse dışardaki onu yaratıyoruz.

Hadiiçimdeki acının sevgi dualini bulup, dışarıda da onu yaratayım.

Lütfen beraber yapalım. O zaman bunca hareketli, suçlamalı, yargılı bir dünyadan, kabul ve kucaklamalı bir dünyaya geçebiliriz.

Yatağın altındaki canavarlarla tanışma ve sarılma vakti. 2020 Temmuz nedir derseniz, o yarattığımız canavarların aslında  zihnimizde yarattıklarımız olduğunu hatırlama, bir çizgi film karakteri olduğunu anlama, pofuduk olana sarılma, o kollarla dünyayı kucaklama vakti.

Aşk ile, ki olan her şey aşktandır.

Sınırsızca seviliyoruz, doğanın ve ışığın gücüne inançla, namaste! seni, seviyorum.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: