Köşelerimize Doğru… Dansla!

Ben Sevgi Dolu Farkındalığım!

Ben sevgi dolu farkındalığım der Ram Dass, Ben Richard Alpert değilim, ben Ram Dass değilim, ben okuyucu değilim, ben öğretmen değilim, onların tamamı benim rollerim,  ben sevgi dolu farkındalığım der. Yani farkındalığıma gelen her şey benim tarafımdan sevilir.

HEr ne olursan ol, kendini ne kadar bozuk, eksik, yetersiz hissedersen hisset, benim tarafımdan seviliyorsun.

Benim farkındalığım sevgi dolu.

İlahi sevgi, yaradanın sevgisi, agape..

Martin Luther King bunu tanımlamak için,

“Bu taşan bir sevgidir, tamamen spontane, motivasyonsuz, tabansız, yaratıcı.. Bu Yaradanın insan kalplerinde yer bulduğu sevgi.” demiştir.

Merkürü Kovada, dönüştürücü, özgürleştirici bir konuşmacı. Sözleriyle dünyayı sallamış bir bilge.

Dönüştürücü bir gökyüzü altında beraberiz bu sene, ve birimize ne oluyorsa, bir başkamıza da bir benzeri oluyor. Bu gemide birlikteyiz, bir ve bağlıyız.

Döngüleri çalışan dairesel astrolojide dönüşüm köşelerde saklıdır.

Hani o hep yadsımaya ve törpüleme çalıştığımız köşelerimiz aslında değişimin anahtarları.

Her dönüşüm kapısı 4lü setler halinde incelenir, hani kare – zorlu açı diye duyarız ya bazen. Değişim zor geldiği için patriyarkanın bize zorlu diye dayattığı yerlerimiz köşelerimiz, oysa biz tüm geometrimizle kutlasılız. Karelerimiz, üçgenlerimiz, altıgenlerimiz, dairelerimiz.

Yumuşak hatlarımız ve sert yanlarımız.

Aslan Kova aksının büyütücü ve dönüştürücü köşeleri Akrep Boğa Aksı

Aslan: Aşk, kalp, yaratıcılık, spontanlık, hediyelerini sunduğun alan.

Evrimsel niyeti: Sevgiyi, aşkı ifade etmek, hayatın ateşini canı tutmak, hayatla ortak yaratıcı olarak rol almak. 

Şamanik sorusu: Nasıl kendimi en parlak ve şifalı şekilde ışıldatarak başkalarına ilham olabilirim?

Kova: Sınrılardan özgürleşmek, tüm kabileye faydalı yaratımlar yapmak, gelecek, özgür yaratım, özgür seks, duygularından bağımsız olarak duyarlı olma.

Evrimsel niyeti: küçük parçaları büyük resmi görebilmek için birleştirme, limitleri zorlama, yüksek farkındalık için yaratıcı çözümler bulma

Şamanik sorusu: Kozmik bilinç içerisinde özgürlüğün doğası nedir?

Boğa: sana özel, otantik, değer sistemini oluşturma, biyolojik hayatta kalma kapasitesi, gaia, tantrik haz, bedensel hazlar. Hazzın, bedensel zevklerin, güzelliğin, samimiyet ve yakınlığın doğası nedir?

Akrep: Bırakmanın ustalığı, geliş amacımızla el ele uyumlu bir şekilde çalışabilmek, bedensel hazzın ruha işlediği yer. Arzularımın, cinselliğimin, hazzın, duygularımın, sihrin aydınlanma yolumdaki doğası nedir?

İşte bu köşelerimizde aydınlanıyoruz ve büyüyoruz bu dolunayda. Arzularımızın doğasını bularak, bedensel hazların yaradana ulaşma kapısı olduğunu bilerek, bir taraflarımızı törpülemeden, acıtmadan, incitmeden, sevgi dolu bir farkındalık olarak önce ben olmayı öğreniyorsun, futursuzca, kayıtsızca, tüm samimiyetinle, sonra bize hizmet etme yolunda adımlar atıyorsun.

Bu kare dönüşüme Uranüs bedensel olarak destek oluyor, boğadan, ve bu T kare içinde büyüme yolumuz olarak Akrebi işaret ediyor evren.

Bildiklerini sandıklarını bırakmaya hazır mısın, beklemediğini yaşamaya hazır mısın?

Bedeninin ruhunun taşıyıcısı olduğunun ve ve birliğe seni taşıyacak aracın olduğunun sevgi dolu farkındalığında mısın?

farkındalığına girdiyse sev onu.

en yüksek yaratımı nasıl insanlığın hizmetinde sunabilirim diye soruyor dolunay!

yanıt köşelerinde saklı, törpülemeye çalıştığın, ama hatırla,

bir durup bir düşünmeye ihtiyacın olduğunda da “köşene” saklanmaz mısın?

Şimdi o köşelerinde  buluyorsun bedeninin değerini, hazların yaratıcıya yakınlaştıran sihrini.

Sadece seksten konuşuyorsak mesela, o zaman boğadayız, seksin yaradana yaklaştıran, bütüne yaklaştıran bir olma halinden konuştuğumuzda Akprep, seksin çocuksu ve çocuk yaratan, yaratıcı ifadenin kutsal halinden bahsediyorsak Aslanda, seksin yaratıcı gücünün birlik bilincine kattığı şifadan bahsediyorsak Kova’da. İlahi orgazm Kova, yaratım enerjimizin kolektif hazza dönüştüğü yer. Yaratım enerjininn dünyayı şifalandırdığı yer.

Yaratım enerjimizin, yaradanla bir olup yaratıma dönüştüğü yer! Bir sonraki orgazmında bunun evrenin hayrına bir şifa enerjisi olduğunu ve kendi bedenini yaratıcıya en çok yaklaştırdığın yer olduğunu hatırlamanı dilerim. 

Seks bize verilmiş en kutsal yaratım şansıdır, tam da bu nedenle kutsal/ilahi cinsellik aksiyonun en yukarıya yakın yanıdır. Yani sadece beden, sadece seksten çok daha öte, siz sormadan ben söyleyeyim, bunu da yakında Orgazmdan Yaratıma eğitiminde uzun uzun anlatacağım.

Bu tarafından örnek verelim, keyifli bir örnek.

Bizim jenerayonumuzun en sevdiği dizilerden biri Sex and the City. Kadınları, kadınların cinselliğini, ve bu cinselliğin içlerinde sebep olduğu büyüme ve dönüşme enerjisini anlatır. Bedensel olarak en özgür, yaşam şartları olarak en özgürlüğüne düşkün olanı da Samanta. Neşeli, özgür, bedensel, yenilikçi. Kim Cattrall. Oynadığı rolden öte,

Kadın Orgazmının Sanatı, Cinsel Zeka, Kadın olmak isimli kitapları bulunuyor. Kadın enerjisini özgürleştirmeye çalışan, bulunduğu hal ve rol ile, kadınların özgür, bağımsız, güçlü olabileceğini hatırlatan, bunu eylem ile gösteren bir kadın. Kova dolunayı altında doğuyor! Bu 4lü aksın, köşelerinin, onu büyütmesine izin veriyor, kendi büyürken hepimize faydası dokunacak eylemlerle bulunuyor.

Bu dolunayda illa biriyle birlikte olmak zorunda değilsin tabii bu enerjiyi bedenlendirebilmen için.

Yoga, meditasyon ve bedensel hareket yine aynı işlevi görecektir, kutsallığının sevgi dolu farkındalığı içinde olursan.

Mars, Chiron, Lilith koçta, hareketli ve aktif meditasyonlar, dans, en büyük şifa dans heralde bu dolunayda. Atalarımız dolunayın aydınlık gecelerinde dans eder,meşk eder, kutsarlarmış, kutlarlarmış dolunayı.

2. Örnek ise Henry Ford, hepimizi tekerlendiren adam. yenilikçi,ileri görüşlü, özgürleştirici, hareket özgürlüğü verdi bize, daha uzaklara, daha kolay gidebilme özgürlüğü. Yaratıcılığımızı sunabilmek için gidemediğimiz kadar uzaklara gidebilme.  Ford arabayı üreterek sadece sanayiyi değil, kültürüde de değiştirdi. Yine bir Kova dolunay çocuğu Henry Ford.

İki örnek, özgür yaratımın, yaratım ile özgürleştirmenin bambaşka iki tarafı..

İşte bu köşelerinde büyüdüğümüz yer.

Bir yandan 8 ağustosta tamamen açılarak enerjisini verecek ve her gün biraz daha aralanan Aslan Kapısı enerjilerindeyiz. Ruhumuzun güneşi sirius sabah yıldızı olarak – değiştirici – dönüştürücü, yeni fikirlere kalpten enerji ışıldatıcı olarak görev başında. Güney Ay düğümü galaktik merkezde, yani merkez enerji kuvveti, Uranus güneşe uzaklıklığını 100 dereceye yakın tutup, retroya gitmeden önce durağan konumunda, biraz daha asi. Bireysel ve deneysel, duygusallaşmadan duyarlı olabilir mi, duygularını değişim ve dönüşüm için bilinçli farkındalıkla kullanabilir mi onu araştıracak.

Mars her dem etkili oyuncumuz, Önce Jupitere, ardından Plutoya, ardından Satürn’e Kare açı yapacak.

Yani bu dolunay itibariyle, öz şefkat çalışmaya başlıyoruz. Kim nezakette birinci olacak.

Doktorluğun, psikologluğun, astrologluğun, yoganın, şamanizmin, tüm dinlerin 1. kuralı zararsızlık. Unutma! Zararsız eylem, yaratıcı eylem, yaratıcı enerjisinin beden bulması ve büyük resmi tamamlaması. 

Komününüzle beraber olun, ruhunuzu besleyen insanlarla zaman geçirin, rehberlerinize danışın. Bu dolunay altında izin ver ruhun beslensin. Bu kendimizi izole edeceğimiz bir zaman dilimi değil, ruhumuzun sesini dinleyerek birliğe kavuşacağımız zaman şimdi.

Bu dönemde bilgiyi de farkındalıkla edinelim, tıpkı hazmadebileceğimizden fazla yemek yemek gibi, hazmedebileceğimizden fazla bilgi almayalım içimize. 

Bedenini keşfet, yaratıcılığını keşfet, kendini keşfet, birliği keşfet ve bir’e hizmeti keşfet.

1+1=1

Sınırsızca seviliyoruz, doğanın ve ışığın gücüne inançla, namaste! seni, seviyorum! g

Hatta Mercado diliyle; mucho mucho Amor!

“Köşelerimize Doğru… Dansla!” için bir cevap

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: