Hamdım, Piştim, Yandım – Akrepte Yeniay

Hamdım, Piştim Yandım der Mevlana.

İşte Yandığımız, dönüştürücü yeniaya geldik.

Dönüştüğümüz insan ol’ma vakti. Olmaya geldiğimiz insan ol’ma vakti.

Değişimlerle geçen bir senede, aşka bakışımız, işe bakışımız, hayata bakışımız, değerlerimize bakışımız, alışkanlıklarımız değişti. Kendimize bakışımız değişti. İçeriden ve dışarıdan farklılaştık. Şimdi bütün bu değişimizi hazmetme zamanı.

Akrep yerleşiminin, yöneticisi Pluto’nun bize verdiği tekamül aşkıyla, yanıyor ve küllerimizden doğmaya kanatlarımızı açıyoruz. 

Pluto Oğlak’ta kadim bilgeliği, büyükanne bilgeliklerini, ilk anneyle bağlantımızı hatırlatıyor. Jupiter ile 22 derece kavuşumu, kadim büyükanne bilgeliğini kendi hakikatine ekle dedi. Sağlıklı sınırlar çiz ve bu sınırlar içinde kendi köklerinden, sana özel, seninle anlam bulan hakikatine tutun. Daha fazla bilgelik, daha fazla sınır, daha fazla tekamül için yolunu keşfetme zamanı. Yeniaya kapanış sekstili yapıyor, artık tüm olanları içselleştirme, bilgeliği arttırma vakti. Yeni ayın Kartal, Kundalini, pervane temaları, bu yanışı içtenlikle, kalpten, aşktan, kadim bilgelikten almamızı öğütlüyor. İşte buradan havalanacağız (kova). 

Mars 9 Eylülden beri sürdürdüğü retrosunu 15 derecede sonlandırdı. Bu hakikat doğrultusunda yürümeye başla. Eylemde sevgi ol, sevgiden eyleme geç.

O alevler içindeki kalbini, en samimi, en içten arzularınla hizala, en yüksek hakikatin ile hizala.

Bunları “yenileşen sen” için çapala. Anla ki en büyük gücün sevme kapasiten. Kendine gerçek olabilmen.Kendi gerçeğini yaşabilmen. Sağlam sınırlar çiz ve olan hiçbir şeyin,hiç kimsenin seni olduğundan az hissettirmesine izin verme.

Kendi değerinin bilgeliğiyle çiz sınırlarını, kendini kaybetmeden, başkası içinde eriyip aromanı verirken gücün kendini tanıman, kendi değerini hakkıyla kendine teslim edebilmenden gelsin

Gölgelerini tanı, fırtınalarını tanı, hassas karnını tanı ve onları onurlandır. Onlar sayesinde büyüme oyunun daha güçlü.

Akrepteki MErkür, Koçtaki Şaman Kirona 150’lik quinconx yapıyor. Düzenleme zamanı. Yaralarını gör ve onları anla, onları anlamlandır. dile dök. Yazıya dök. ve İnanki söylediğin her kelime, yazdığın her kelime şifaya kapı açacak.

Kırıklar ışığın girdiği yerdir. Yıl boyunca kalbinde oluşan onlarca kırık şimdi ışığın, şifanın içeri girmesine izin versin. 

Sessizliğe zaman ayır, yaslarını ve acılarını onurlandırmaya zaman ayır. Sessizlik içinde kalbinin bilgeliğini duyacaksın. Ve sessizliştikçe kundalinin ile bağlantıya geçeceksin.

Etiketlemeden gelen her hüznün, gelen her yas ihtiyacının gelmesine izin ver.

Önemli, önemsiz, aa ben bunu halletmemiş miydim, bu küçük, bu büyük, bu eski, bu bir şey demeden, içini izle, zihnini izle, yüzeye çıkan yaslarını izle. Her birine sarıl sarıl öp, kucakla.

Kendini kucakla, bu zamana kadar neler başardığını kucakla, aşkla kucakla ve kendine izin ver. 

Ha bir ameliyat yarası, ha bir kağıt kesiği, acı acıdır. Ve hiçbir acı bir diğerinden üstün ya da aşağıda değildir. Gözlemci ol.

İçsel gücüne inan. Dünyanın sonu gelmiyor. Dünya bir kaostan doğdu. Işık bir kaostan başladı ve değişim, yeni dünya şu an yaşadığımız kaostan gelecek. Bu gemide beraberiz, yanyana ve eleleyiz. Her kayıp, yaşadığımız her bir kayıp bize gösteriyor ki tam da fırtınanın ortasında binlerce ruh ile el ele tutuşuyoruz. buradayız. Buradayız ve beraberiz.

Yeniyi yaratıyoruz ve bu yaratımdan yeniden doğuyoruz.

Neye boyun eğeceğini ve neye baş kaldıracağını iyi seç.

Yüzleştiğin her bir gölgen, bilinçdışından bilincine getirdiğin her bir parçan çok değerli.

Sen önemlisin, senin olmakta olduğun yeni halin önemli, senin her bir ışık parçan önemli, partiküllerden oluşmuş bir mucizesin ve bu mucizenin her bir partikülü, dünyanın mucizesinin her bir partikülüne destek.

Ben sana destek, sen bana destek, biz birbirimize destek

Yeniden doğuşumuz hayırlara açılan kapılar olsun. Kalbinde, ruhunun yoluyla hizalı her bir arzun aşk ile vuku bulsun.

Işık; saran, sarmalayan, ısıtan yoldaşımız olsun.

Çokça sevgi ile, doğanın ve ışığın gücüne inançla, namaste! seni, seviyorum

Yeniay Mantrası

Hamdım, piştim, yandım ne demek anladım.

Biteni görüyorum ve kabul ediyorum

Doğanı görüyorum ve izin veriyorum

Yanışım küllerimden doğmaya, onurlandırıyorum.

İçime girmesine izin verdiğim ışık, senin yoluna ışık biliyorum.;

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: