Ocakta Hayatta Kalma Rehberi

Değişim! Gümbür gümbür

Hiçbir zaman astroloj üzerinden korku tellallığı yapmadım, yapmayacağım da

Nasıl ki pilotlar fırtınayı gördüklerinde otomatik pilottan çıkıyorlar, ya da her an çıkmak için gözlerini dört açıp dikkatle ve farkındalıkla görevlerini yerine getirmeye çalışıyorlar, tam öyle bir ortamdayız

Fırtınaya girdik, gittikçe artacak bir enerji geçişindeyiz, bu günler kuvvetli, 20si itibariyle rüzgar daha da sertleşiyor

Bu noktada ne bekleyeceğimizle değil, nasıl hazırlanacağımızla ilgileniyorum

Her gün duyarız ama lütfen bundan sonraki 15 gün her gün, her an ve her nefeste pratik etmeyi deneyimleyelim

💫Her günü son günün gibi yaşa

💫İletişimde olduğun her bir bireye, ailen, büyük aşkın, yolda her sabah karşılaştığın simitçiye kadar, en son kez görüyormuşsun gibi davran.

💫Çalışma hayatıma ölüm ve yas ile başlamanın iyi yanlarından biri, bunun iki kişi için de büyük bir dönüşüm olduğunu ve en büyük pişmanlıklarının hep o son sözden kaynaklandığını bilmem oldu, bu süreçte karşılaştığın her varlığa son kez karşılaşıyormuş gibi davran

💫Bu her zaman her şeyi kabul etmek zorunda olduğun anlamına gelmez, bu neyi nasıl söylediğine dair bir farkındalık yaratır

💫ne hissediyorsan onun içinde otur, kaçmadan, değiştirmeye ve yükseltmeye çalışmadan, direnmeden. Hepimiz deniz kenarında dalga ile oturmuşuzdur, gelir çarpar, sallar ve gider. Hiçbir duyguyu dışlamadan, hiçbir duygunun içinde tıkalı kalmadan. Hisset, otur, izin ver geçsin

💫Hayal kırıklıklarınla ve ilizyonlarınla karşılaştığında soğukkanlı kal, izin ver, yanılmak en büyük hakkın, başarısız olmak en doğal hakkın, bunlardan öğrenmek en büyük becerin, ya da öğrenmeden aynı hatayı tekrarlamak belki. İzin ver, her seferinde daha iyi başaracaksın.

💫Kötü hissettiğinde paylaş, anlat, hiçbir sorun büyük ya da küçük değildir. O an ne hissediyorsan odur. Kıyaslama.Neyse o. Seninle paylaşıldığında dinle, böyle hissetmen çok normal gözüyle dinle, yanında ol, onun için ne yapabileceğini ona sor, sen karar verme. Soru sor, doğru soruyu sor. Birbirimizin yanında olacağız, her an. Ve aptalca soru diye birşey yok, küçük önemsiz sorun diye bir şey yok.

💫Dünya ananın ve bizim frekanslarımız değişiyor, değişim güçlü bir dalga ile geliyor. HEr an her şeyi bekle, ama her an en kötüsünü umarak değil, olan her şeyin büyük resimde bir sebeple olduğunu bilerek. Dur.

💫Zihnin sağa sola koşuşturduğunda, duygudan duyguya atladığında gülümse. Minnak iki çocuğun kavgasını izler gibi, çözümü bulacaklarına duyduğun güven gibi. İzle, görünür olduğunu bilsin, anlayış geliştir, kendine ve varolan tüm varlıklara. 

💫Korktuğunda kendine sarıl, ve bil, bu da geçecek.

💫Yaralarınla barış, şefkatle. Tam o kırıklardan girecek ışık. Tam da dizi kanayan küçük çocuğa şefkat duyar gibi. Bunun hak etmek olmadığını bilerek. Şefkatle, yaralarınla barış.

💫Yaşam enerjini sürdürülebilir yapmayı dene. Tutkularına, arzularına önem ver. 5 duyunla sana keyif verenlerden hakkıyla keyif al. Dışlama, küçümseme, azımsama. 

💫Kendinle harmoni içinde olduğunda mutlu olacaksın ve iyi hissedeceksin.

💫Tam da yaşamak gibi, tam da ayrıştırmadan, hep beraber, tam da aynı gemide, aynı fırtınaya giriyoruz, sen gör ya da görme HERKES bir şey ile boğuşuyor, deniyor, yanılıyor, korkuyor, geri adım atıyor, koşuyor, kaçıyor, korkuyor, cesaret ediyor, düşe kalka yürüyor. Beraberce yoldayız. Şükranla birbirimize sarılma vakti.

 💫BİR’likle OL’sun

Sınrısızca seviliyoruz. Işığın ve doğanın gücüne inançla. Namaste! seni, seviyorum

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: