Benimle Tanış

Merhaba ben Gonca!

Sana sadece bir sözüm var:

Ruhunu tanırsan kendini sevmemen mümkün değil,

Kendini seversen dönüşüp şifa dağıtmaman mümkün değil.

Benim Yolculuğum Nasıl Başladı?

Orta ikideyken Türkçe öğretmenimiz “Neyi değiştirmek istersiniz” diye sordu. Televizyonu, televizyondaki kirliliği dedim. Nasılsa bu ödevim büyüdü. Üst komşumuz sevgili Melek Baykal’dı, bir çocuğun desteklenmesi gerektiğine inanan altın bir kalbi varmış. Bu yaşımda değerini daha iyi anlıyorum, başlattığım imza kampanyasını sete götürdü ve bir sürü imza aldı. Ben de Power FM’i arayıp, kendimce bir imza kampanyası başlattım, eve de faks aldırıp imzalı faksları topladım. Binlerce imza geldi. İnanılmazdı. Sonra o imzalarla RTÜK’e gittiysem de bir şey değişmedi bu dünyada ya da o noktadan sonra kimse beni ciddiye almadı.

Bu deneyim bana değişim için daima çaba harcayabileceğim inancını yerleştirdi. Hep minik bir aktivist oldum. Değişime ve dönüşüme tutkum, inanma gücüm ve azmim o zaman başladı!

TED Ankara Kolejinden mezun olduktan sonra hayalini kurduğum ve tek tercihim Psikoloji eğitimini almak için İstanbul’a gittim. İstanbul Bilgi Üniversitesinde Psikoloji lisans derecemi alırken kanser hastaları, madde bağımlıları ve dezavantajlı çocuklarla çalıştım. Mezuniyetimden sonra 6 yıl kanser hastaları ve lösemili çocuklarla çalıştım. 2009 yılında hayatımda yaşadığım büyük değişimler nedeniyle, raja yoga meditasyonuna ve içsel yolculuklara başladım. Zaten kişisel dönüşümün, meditasyonun, birlik bilincinin yoğun olduğu bir evde büyümüştüm. Beni ilk destekleyen ve “yola” sokan annem oldu.

Kendi hayatımda yaşadığım ağır psikolojik dönemlerde ve zannediyorum ki hayat sahnesinin sunabileceği her olasılıkta yerimi aldım, hem süpervizyon hem de kendi terapimi aldığım zamanda, bunların benim şifalanmam için yeterli olmadığını fark ettim.

2011 yılında aktif yoga yolculuğuma başlamam ile ruh-beden- zihin bağlantısını daha derin deneyimleme fırsatım oldu. 2013 yılında RYS 200 saat eğitmenlik sertifikamı aldım. Hayatımın her döneminde derin araştırmalarla öğrenmeye çalıştığım astroloji 2013 yılında hayatımda yeni bir boyut aldı, 2014 yılında Yoga ve Astroloji Facebook sayfasını kurdum. İlk workshoplarım gökyüzünün hareketlerine göre yoga sekanslayarak başladı. Bundaki temel arayışım yoga öğretileri ve astrolojinin birleşebileceğine dair hissimdi.

Kaypacha’nın ilk videosunu dinlediğimde ve evrimsel astrolojiyi duyduğumda “işte bu” dedim! Ruhun yolunu araştıran, yoganın bilgeliğini kullanan, Jung’un derin psikolojisiyle harmanlayan bir sistem! 2016 yılında öğretmenim Kaypacha ile tanışma ve yüz yüze çalışma fırsatı buldum. Evrimsel Astroloji eğitimimin tamamını onun okulundan, o ve  dünyanın en iyileri arasında olan  6 evrimsel astrologtan aldım. Evrimsel Astroloji’yi JWG ekolu ile çalışıyorum. Bunun yanında Şamanik Astroloji alanında derinleşiyorum. Psikoloji de yoga da astroloji de öğrenmenin sonu olmayan alanlar. Hala her bulduğum eğitime, konferansa, çalıştaya katılıyorum.

Hepsini bir ruhsal şifa aracı olarak görüyorum, hayatımın her döneminde kendi şifamı, yolumu, dönüşümümü bulduran araçları sevgiyle ve aşkla paylaşıyorum. Bu alanlarda bir şifacının önce kendi dönüşümü, kendi terapisi, kendi şifası üzerinde çalışması gerektiğine inanıyorum ve bu yolculukta sadece kendi uzmanlaştığım ve dönüştüğüm alanlarda hizmet sunuyorum. Hala her gün büyüyor ve dönüşüyorum. 

 Doğanın en büyük öğretmen olduğuna inanıyorum ve onun derslerini takip ediyorum. En büyük tutkum insanlara kendi en iyi potansiyellerini bulmaları yönünde hizmet etmek. 11 yıldır spritüel gelişimin içindeyim. Hala ve her an bu alanlarda öğrenmeye devam eden, sürekli workshoplara katılan,  çok okuyan, çok yazan, daimi bir öğrenciyim. 

Bu yolda birlikte çalıştığım, öğrendiğim her öğretmenime, her hocama, psikolojiye, yogaya, okuduğum, ilham ve ışık aldığım tüm astroloji, yoga ve psikoloji paylaşımcılarına, aşklarıma, dostlarıma, anneme, aileme, Lola’ya, kedilere ve bu ışıkla beraber öğrendiğimiz her canlıya, her yaşantıya, “hayatıma dokunan ve hayatına dokunmama izin veren her cana şükürler olsun”. Önlerinde saygıyla eğilir sınırsızca sevgimi sunarım.

Birlikte şifalanmak dileğimle..

EĞİTİMLERİM

Kamusal Başarı Koçluk eğitimi,

Gençlerde Madde Kullanımı ve Önleme Programları – AMATEM,

Kanser Hastalarında Hastalık Algısı – Prof. Dr. Sedat ÖZKAN, 

Aile -Çift ve Cinsel Terapi,

Çocuk Değerlendirme Paketi, Klinik Görüşme Teknikleri,

Raja Yoga Meditasyon Seminerleri,

Çocuk ve Aile Terapi Seminerleri,

Meme Kanserli Kadınlarda Hastalık Algısı,

Gen Çevre Etkileşimi Ankara Universitesi,

7-19 yaş Aile – Ebeveyn Eğitmenlik  Eğitimi,

Pınar Enginsu ile  RYT 200 ,

Proje Döngü Yönetimi,

Beki ile Melek Koçluğu,

HeartMath Institude Kalbin Manyetik alanı,

Medina Duman ile 120 Yin Yoga Uzmanlaşma,

Evrimsel Astroloji NPA – Kaypacha ve Dream Team (Maurice Fernandez, Julia Simas, Ari Moshe Wolf, Sol Jonassen),

Ram Dass ile Kalbe Dönüş Meditasyon Okulu,

Gemini Brett ile Astrologlar için Kutsal Geometri ve Astronomi,

Şamanik Astroloji,

Dr. Deniz Şimşek ile BİRİM Dönüşüm,

Serdar Prem ile Kalbe dönüş, Gülenay Pema ile İçsel Çocuğunu bulmak.

Maurice Fernandez, Steven Forrest, Adam Sommer ile seminerler.

%d blogcu bunu beğendi: