Neden Evrimsel Astroloji

Geleceği Tahmin Etmeye Çalışmıyoruz, Geleceği Yaratıyoruz.

Rick LEVINE

Evrimsel astroloji kendine doğru yolculukta yoluna bir armağan.

Hayatı bana olanlar olarak değerlendirmek, başıma neler gelecek diye bakmak yerine;

Potansiyelimi nasıl ortaya çıkarabilirim? Hayal ettiğim ben’e nasıl dönüşebilirim diye sorar.

Ruhun; ölmez ve değişmez bilincin, bu hayata bir amaçla, bir anlatıyla geldi. Her ruh eşsiz ve biricik, ve buraya taşıdığın bir hediye var.

Sıkışmış hissettiğin hayatın içinde oturmak zorunda değilsin, değişmek istiyorum dediğinde yalnız değilsin.

Tıpkı kozasından çıkana kadar kanatlarını kuvvetlendiren kelebek gibi o en kuvvetli yanına, ruhuna tutunursan istediğin hayatı yaratabilirsin.

Ah bir ruhunu tanısan, bir daha asla güçsüz, çaresiz ve kapana kısılmış hissetmezsin.

Artık senin de içinde bir şeyler değişmeli, ben bundan daha fazlasıyım biliyorum, yaşamaya geldiğim hayat bu değil, çok daha fazlası olduğunu hissediyorum ve keşfetme sorumluluğunu alıyorum duyguları uyandıysa, kuşkusuzca kendin olmaya hazırsan,

hadi dönüşüm yolculuğuna başlayalım.

Hayatının sorumluluğunu eline al,

  • Gücünü eline al,
  • Kendini tanı, kendini kabul et,
  • Rüzgarı arkana al, derin bir nefesle,
  • Ruhunun hediyelerini keşfe çık!

RUHUNU TANISAN, KENDİNİ SEVMEMEN MÜMKÜN DEĞİL!

Danışmanlık için Merhaba De!

Jeffrey Wolfe GREEN

Evrimsel Astroloji Jeffrey Wolfe Green tarafından kuruldu. İlk olarak 1977 yılında Pramahansa Yoganandanın gurusu, Swami Sri Yukteswar tarafında rüyasında Green’e yazdırıldı. Astrolojinin güçlü ve köklü geçmişinde ilk defa bir sistem ruhun tekamül yolculuğunu incelemeye başladı. Evrimsel astrolojiyi kadim astrolojinin diğer kollarından ayıran en büyük farklılık ruhun yolu ve yolculuğunu açıklamaya çalışarak, kendini kabul etmeye, kendini tanımaya ve hayat amacını bulma yoluna doğru büyük bir ışık yakmasıdır. 

Jeffrey Wolfe Green 1977-2001 yılları arasında bütün dünyayı dolaşarak sistemi anlatmış, 30.000 üzerinde danışanı ile sistemin doğruluğunu tekrar ve tekrar teyit etmiştir.

Bu sistemle ilgili bir çok kitabı ve astroloji okulu bulunmaktadır. 

Temel olarak Pluto yerleşimi, burç ve ev olarak, güney ay düğümü ve kuzey ay düğümü burç ve ev yerleşimini kullanır. Pluto Kutupluk noktası bu hayatta gideceğin yöne dair anlayış sağlar. Pluto Kutupluk Noktası (PPP) sadece Jeffrey’in evrimsel astroloji ekolünde kullanılır.

Öğretisi bir uyanış çağrısı! 

Neden buradayız?

Bir kitabı okumaya son bölümden başlamayacağımız gibi, ruhu anlamaya da şimdiden başlamıyoruz, ruhun nasıl bir geçmişten gelmiş olabileceğini de bilmemiz gerekir.

“Kökünü anladığın zaman, dallar kendini halleder.”

Jeffrey Wolfe GREEN

Astrolojinin bize sunduğu arketipler, tek başına değerlendirilemez, ruhun bulunduğu ortam ve haritanın bütünüyle değerlendirilir.

Başına sürekli gelen o apaçık olayın altında her zaman çözülmeyi ve keşfedilmeyi bekleyen bir sebep vardır. Kök sebebe indiğin zaman tekrarlayan ve seni rahatsız eden o kalıp da ortadan kaybolacaktır.

Yaşananların, duyguların ve bazı davranış kalıplarının nedenlerini anlamak ruh için büyük bir rahatlama sağlayacaktır. Bu da hayatının sorumluluğunu eline alma ve mevcut durumu değiştirme kuvveti verecektir.

Ruh anlam arayışıyla birliğe ve bütünlüğe geri dönmeyi arzulamaktadır.

Bu arzu ruhu dünyaya getiren burada ki amacını gerçekleştirmeye yönlendiren arzudur.

Bu arzu ile, geçmiş ve şu anki yaşam amacı anlaşıldığında bütün harita yaşam bulur, nefes alan, hareket eden bir olağanüstülüğe dönüşür. Bu nedenle haritana “yaşam haritası” diyoruz.

İnsan deneyimi yaşayan ruhlarız. İçgüdülerimiz ve bedenimiz her zaman gitmemiz gereken doğru yolu gösterir!

Ruhunu anlayabilmek, neden dizayn edildiğini öğrenmek, yeni bir farkındalıkla seçimler yaparak yaratmak istediğin ivmeye doğru yönlendirecektir.